Olay, öğle saatlerinde Yenişehir Mahallesinde meydana geldi. Sıcaktan bunalan Mehmet Kağan İpek (11) ile Mehmet Harun Güneş (11), serinlemek için yağmur suyuyla oluşan gölete girdi. Bir süre sonra suda çırpınan 2 çocuğu gören mahalleli, yardıma koşup, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Mahalleli tarafından sudan çıkarılan çocuklar, gelen sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından Siverek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste tedavisine başlanan çocukların hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
Related Posts
AFAD duyurdu: Malatya’da korkutan deprem
Malatya’da 4,3 büyüklüğünde korkutan bir deprem meydana geldi. Depremi AFAD son dakika olarak duyurdu.
Türkiye’den, İsrail’in soykırım politikasıyla ilgili sert açıklama!
Dışişleri Bakanlığı, “aşırıcı İsrail hükümetinin soykırım politikalarının” artık hem Filistinlilere hem de İsraillilere yönelik bir tehdit haline geldiğini bildirdi.
Macron, isyanların devam ettiği Yeni Kaledonya’ya gidiyor
Yeni Kaledonya’da devam eden şiddet olayları Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u harekete geçirdi. Devlet Başkanı’nın akşam saatlerinde isyanların devam ettiği yeni Kaledonya’ya gideceiği bildirildi. Öte yandan Yeni Zelanda ve Avustralya, vatandaşlarını tahliye etmek için uçak gönderdi.